Nieuw gezicht in het jeugdwerk: Lotte Debrauwer

Ze komt uit het verre Roeselare. Daar was ze al actief bij de scouts. Na een grote reis van acht maanden door Latijns-Amerika, verhuisde ze vorige zomer naar Brussel. Ze heeft politieke wetenschappen gestudeerd in Gent. En die kennis kan ze vandaag goed gebruiken in het bestuurlijke kluwen van Brussel.

Wat ga je in Brussel doen bij Scouts en Gidsen Vlaanderen?
Ik ga aan de slag als stadsondersteuner. Dat betekent dat ik enerzijds onze groepen ondersteun bij moeilijke infrastructuurdossiers, subsidies en bij de algemene grootstedelijke uitdagingen waarmee ze geconfronteerd worden. Anderzijds ben ik ook in het brede Brusselse jeugdwerk actief om de stem van de jeugdbewegingen in de stad te vertegenwoordigen.

Waarom heb je voor deze job gesolliciteerd?
Omdat ik een scoutshart heb natuurlijk, maar ook om het fijne evenwicht tussen het pedagogische en het politieke aspect van de job. Er is enorm veel afwisseling en ik ben in grote mate baas van mijn eigen agenda.

Wat zijn je ambities als stadsondersteuner?
Zorgen dat onze groepen sterker staan op vlak van infrastructuur en meer speelruimte krijgen in Brussel. Meer kruisbestuiving laten ontstaan tussen jeugdbewegingen en andere vormen van jeugdwerk die in Brussel ook erg relevant zijn.

Waar ben je trots op?
Op de reis die ik maakte: acht maanden lang, van Mexico naar Patagonië. Zalig!

Wat vind je vreselijk om te doen?
De was opvouwen.

Wat doe je het liefst in je vrije tijd?
Een goed boek lezen.

Wat is je lievelingseten?
Vegetarische moussaka.

Je favoriete plekje in Brussel?
Hmm, moeilijk. Ik denk de heuvel (akasunhill) in het Josaphatpark in Schaarbeek, waar je echt heel lang in de zon kunt zitten.

Waar droom je van?
Al reizend meer van de wereld zien in mijn eigen busje.

Waar lig je wakker van?
Klimaatverandering, maar ook bedenken wat ik morgen ga koken.

Je lied van het moment?
‘Young Hearts Run Free’ van Candi Staton, niet echt nieuw maar o zo goed!

Ochtendmens of avondmens?
Ik ben het productiefst in de ochtend, maar 's avonds blijf ik nog al eens graag ergens plakken. :-)

We wensen Lotte veel succes en plezier met haar nieuwe uitdaging bij Scouts en Gidsen Vlaanderen, district Brussel.